Fader Absolut – Mänsklighetens Historia (Oinbjudna Gäster), 21 december, 2025

Hej, mina kära älskade barn!
Idag vill jag fortsätta vårt samtal om energimekanismen för astrala entiteters inflytande på er.
Så snart dessa entiteter introduceras i er aura börjar de gradvis förstöra era subtila kroppar och letar efter svaga punkter genom vilka de kan nå eterkroppen, som redan är en bro till den fysiska.
Varför lyckas de göra det även i relation till människor med höga vibrationsnivåer?
Först och främst, eftersom dessa människor redan initialt känner sig obekväma i en energimiljö som är främmande för dem, vilket innebär att deras emotionella och mentala kroppar ofrivilligt försvagas, vilket är vad astrala entiteter har bråttom att använda.
De bryter igenom gapet i dessa kroppar och rusar till eterkroppen, med vilken det är lättare för dem att interagera än med mer förfinade kroppar.
Och där, efter att ha upptäckt energiprojektionerna från organen i den fysiska kroppen, som redan är drabbade av sjukdomen eller nära den, börjar de starkt påverka dem och maximalt “pumpar” dessa projektioner med negativa energier.
Därför, om du just har utvecklat inflammation eller annan avvikelse från normen för något organ, börjar dessa processer accelerera mycket snabbt, vilket resulterar i att du upplever fysisk smärta eller ökande obehag i dessa försvagade organ.
Som regel är orsaken till allt detta den starkaste energiattacken från Mörkrets krafter inför entiteterna i den lägre eller mellersta astrala världen.
Och om du inte vidtar nödåtgärder för att rena ditt energirum, kan dessa entiteter bosätta sig i dina subtila kroppar och fortsätta sitt destruktiva arbete permanent.
Energirummet för en person med hög vibration penetreras oftast av entiteterna i den mellersta astrala världen, men i själva verket är de inte mindre farliga än sina medmänniskor från de lägre världarna.
Hur kan du förstå att sådana “gäster” har bosatt sig i din aura?
Först och främst indikeras detta av samma tankar som ständigt snurrar i ditt huvud, vilka det är mycket svårt för dig att bli av med.
Detta är “visitkortet” för den mellersta astrala, som är besatt av den stora majoriteten av jordens invånare – de så kallade “slavarna”.
På detta sätt verkar de “borra” dina subtila kroppar och hindrar dem från att “sömmas” från ständiga energiattacker från dessa entiteter.
Därför är det mycket viktigt att inte bara spåra dina tankar, utan också att förstå vem de tillhör: dig själv eller dina objudna “gäster”.
Och nästa gång ska jag berätta för dig hur du snabbt kan bli av med ovidkommande, ovanliga tankar.
Fadern Absolut, som älskar dig oerhört, talade till dig



