De Högre Dimensionerna Är Era Hem, 14 januari 2025
De Högre Dimensionerna Är Era Hem, 14 januari 2025
av Asara Adams
MEDDELANDE FRÅN PLEIADIAN-SIRIAN-ARCTURIAN COUNCIL OF LIGHT ~ 11.01.2025
“Vi är här NU.
Vi älskar dig.
Vi är du, från din framtid, för att hjälpa dig på din väg.
Älskade, när du är på din väg av uppvaknande och slöjorna lyfts, kommer du verkligen att kunna se och uppleva de högre dimensionerna av Ljus.
Djupt inuti dig bor ett djupt inre vetskap om att det är här du faktiskt hör hemma.
För vissa känns det som att ha hemlängtan.
Detta är förståeligt, eftersom de högre dimensionerna är ditt hem.
Ljus, kärlek, fred och välbefinnande är din sanna verklighet.
Allt mindre än det är en del av “illusionens slöja” som Ego Mind skapade, för att skilja dig från Källa/Gud och från alla i din värld.
När du rör dig genom dina dagar, interagerar du antingen med illusionens slöja eller med glimtarna av de Högre Dimensionerna.
Dessa glimtar blir längre och längre nu, och när du inte upplever dem, känns illusionens slöja mer och mer smärtsam…
Kontrasten mellan de två behövs bara i Illusionen, för att visa dig vad du ska gå ifrån och var du ska gå till.
När du väl har överskridit Ego Mind helt och du bor i de högre dimensionerna, behövs inte kontrast här.
Så närhelst du upplever kontrast, i ditt sinne, sträck dig efter Källa/Gud och någon av varelserna i de Högre Ljusrikena, såsom dina Galaktiska Ljusfamiljer, De Uppstigna Mästarna, Den Helige Ande (rösten för Gud) , The Angelic Host and the Inre Earth Civilizations of Light.
Varje ögonblick av din upplevelse kan du välja antingen illusionen eller de högre dimensionerna av kärlek och fred.
Det är handlingen att koppla bort och nå in i ditt sinne som kommer att driva dig framåt på din resa Hem.
Vi är med dig, varje steg på vägen.
Du är älskad bortom mått.
Vi är med dig… Alltid. Vi älskar dig.
VI ÄR DU.
Namaste.”
Vi på www.st-germain.se har beslutat att inte längre tillåta publicering av våra svenska meddelanden på Face Book Bloggen kallad Mästare St Germain (https://www.facebook.com/groups/150748635028072). Anledningen är den låga standarden på upplagda meddelanden på Face Book Bloggen. På hemsidan anstränger vi oss att enbart lägga upp meddelanden av högsta kvalitet. De meddelanden som tidigare rutinmässigt har länkats kan nu läsas direkt på vår hemsida (www.st-germain.se) utan kostnad.