St. Germain via Daniel Scranton, 29 maj, 2025

 

Hur mycket makt har du som människa? ∞St. Germain, kanaliserad av Daniel Scranton

“Jag är Sankt Germain, väktare av den violetta flamman.

Jag är här nu för att påminna dig om din kraft. Du har så många krafter inom dig, och jag kommer att påminna dig om några av de många krafter som du har inom dig hela tiden. Du är oerhört kraftfull i din användning av din urskiljning. Du får bestämma, med hjälp av din fria vilja, om du rör dig mot något eller inte. Och din förmåga att urskilja vad som är rätt för dig och vad som inte är det, är en kraft.

Du har kraften av villkorslös kärlek. Du kan välja att vara kärlek och ljus i varje given situation och när du möter vilken person som helst. Du har makten att välja vad du fokuserar på härnäst. Du har makten att välja vad du tänker på härnäst och hur du tänker på det. Du har makten att andas medvetet. Du har makten att meditera. Du har makten att få kontakt med dem som du känner dig i hög resonans med. Du har makten att välja hur du vill känna, och du har makten att dyka djupt inom dig själv för att hitta var den känslan lever.

Du har kraften att vara jordad, kraften att vara närvarande och kraften att vara hjärtcentrerad. Du har kraften att avge en vibration du väljer, och du har kraften att nå ut till någon som du kan hjälpa eller som kanske kan hjälpa dig. Du har kraften att öppna upp dig för att ta emot från icke-fysiska varelser och kollektiv allt som kommer till dig. Du har kraften att absorbera värmen från din sol. Du har kraften att ansluta till Moder Jords kärna.

Du har kraften att observera och lära. Du har kraften att uppskatta. Du har kraften att vila när du behöver det, att sluta ögonen och ta ett djupt andetag och veta att du är älskad. Du är vaken, och du är vaken för sanningen att du är Källenergi i köttet och blodet, och du har kraften att hålla det perspektivet när som helst. Du har kraften att agera och kraften att tala ord, och du får välja och välja med den urskiljning du har.

Du har friheten att följa dina känslor, och det är också en kraft. Du har kraften att ställa in dig på din guider, till ditt högre jag, till din själ, och naturligtvis till Källan, som alltid bor inom dig och alltid inbjuder dig att sträcka dig efter din kraft och att demonstrera din kraft för dig själv. Nu behöver du inte vara rädd för någon av dessa krafter, och du får välja vilken kraft du använder i nästa ögonblick av din upplevelse, och även det är en kraft.

Ni är kraftfulla varelser, och jag kommer att fortsätta påminna er om detta och instruera er om hur ni ska ställa in er på dessa krafter och använda dem som de varelser av kärlek och ljus som ni är.

Jag är Sankt Germain, väktare av den violetta flamman.”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *